סודות התבלינים: פפריקה - תבליני טעם וריח

סודות התבלינים: פפריקה

הפפריקה היא לא יותר מפלפל אדום שיובש ואז נטחן - או במילים הכי פשוטות, אבקת פלפלים. סוג הפלפל - חריף או מתוק הוא הגורם הראשי שמשפיע על טעמה, ובמהלך העיבוד היא יכולה לעבור עישון - שגם הוא מוסיף לה עומק ויחודיות

קווים לדמותה: הפפריקה היא לא יותר מפלפל אדום שיובש ואז נטחן – או במילים הכי פשוטות, אבקת פלפלים. סוג הפלפל – חריף או מתוק הוא הגורם הראשי שמשפיע על טעמה, ובמהלך העיבוד היא יכולה לעבור עישון – שגם הוא מוסיף לה עומק ויחודיות. מקור מוצאה זהה זה של העגבניות ותפוחי האדמה: יבשת אמריקה, וכמוהם היא הובאה לאירופה על ידי מגלי העולם הספרדים וממשיכיהם.צורות בהם זמינה: מתוקה, מתוקה, חריפה, מעושנת מתוקה, מעושנת חריפה.
עוזרת לבריאות? בוודאי. מכילה שפע של חומרים שנקראים קרטנואידים שהופכים בגוף לויטמין A החיוני לראייה ולשלל תפקודים נוספים של הגוף. כמו כן מיוחסות לו תכונות של העלאת הכולסטרול ה'טוב'. 
היא משתלבת במנות כמו: גולאש, פפריקאש, כרוב ממולא ועוד מנות רבות מאזור הונגריה-בולגריה, שתושביהן אימצו אותה עמוק אל תוך ליבם וקיבתם. בספרד אוהבים במיוחד את גרסתה המעושנת שנכנסת למנות מפורסמות כמו תבשיל האורז פאייה, צ'וריסו – נקנקיית בשר מיובשת, ופטאטאס בראבאס (שם מתגלגל ויפה לתפוחי אדמה פריכים בתיבול פפריקה). במגרב היא מתבלת את נקנקיות המרגז הפיקנטיות ומוצאת את דרכה בעיקר לתיבולי דגים: מרוטב דג מרוקאי לתערובות כמו צרמלה ושרמולה (וזה לא אותו דבר), ובתוניס, כמו הכמון, היא חוברת לשפע של שום ומוצרי עגבניות להרכיב את הבסיס לחריימה.

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות