מסורת של תבלינים וריחות: תבליני טעם וריח - תבליני טעם וריח

מסורת של תבלינים וריחות: תבליני טעם וריח

תבליני טעם וריח משווקים ומוכרים את המשובחים שבתבליני העולם. מהתחלה צנועה בחנות תבלינים בפולין לפני יותר מ-100 שנה הם צמחו למפעל תבלינים עצום ומרשים

דורות של מומחי תבלינאים מגדלת משפחת פרונט בישראל. אימפריה של טעמים שהתחילה לפני למעלה מ-100 שנים, ואחראית על מאות סוגי תבלינים שנמצאים על המדפים ברשתות השיווק וכמובן באוכל שלכם

אם תשאלו כל שף ובשלן חובב, אחת החוויות שמעוררות את החושים היא ללכת לשוק ולקנות תבלינים טריים: לגעת, להריח ולאסוף לשקית בעזרת כף כסופה ועמוקה. אז תרשו לנו לשבור לכם מיתוס קטן: החוויה הזו, של קניית תבלינים בתפזורת בשוק המקומי אמנם צבעונית ומעוררת חושים, אבל הארומה הריח והצבע מתנדפים כאשר הם חשופים לאוויר ולכן את התבלינים שלכם כדאי שתקנו ארוזים מחברה ותיקה, שמקפידה לארוז עבורכם את התבלינים האיכותיים ביותר (יפורט בהמשך). 

בין תרופות הסבתא ולמיתוסים הקיימים הנוגעים לסגולות התבלינים, שוכנת אמת: בתבלינים יש שמנים אתריים עם חומרים פעילים, המעניקים לאוכל צבעים, טעמים וריחות, וגם יכולות ריפוי מסוימות. אגב, כדי לשמור על השמנים האתריים האלה, וגם על הארומה הנפלאה של כל תבלין יש לשמור את התבלין באריזה סגורה.
 
את הסודות האלה גילו התבלינאים הראשונים במשפחה כבר ב-1879, כשפתחו חנות תבלינים בוורשה, שבפולין. מאז בני המשפחה הקפידו לשמור על המסורת, אותה הביאו לארץ בשנות ה-40 של המאה הקודמת. עם השנים פיתחו התמחות בלתי רגילה בעולם התבלינים, אותה הם מביאים לידי ביטוי במפעל שלהם בפתח תקווה. 

איכות :
בטעם וריח עובדים ישירות מול מגדלים ברחבי העולם: משלב הגידול, דרך הייבוש והאריזה. מומחי התבלינים של החברה בוררים בקפידה את המגדלים עימם הם עובדים ודואגים שישמרו על סטנדרט גבוה של איכות וניקיון. התבלינים נשלחים ישירות מארץ הגידול ברגע שהם מוכנים, ככה שהם לא יושבים במחסנים ומחכים להזמנה. התהליך הזה מאפשר לטעם וריח לקבל לכאן את התבלינים הטובים ביותר שאפשר למצוא. קחו לדוגמה את הפלפל השחור גרוס: אפשר לראות עוד באריזה את איכות התבלין וכאשר פותחים את האריזה מיד מרגישים בארומה של הפלפל הטהור.

כדי לשמור על הארומה, הריח והשמנים האתריים של התבלינים, מקפידים אנשי טעם וריח לטחון אתם בטמפרטורה הנכונה, למניעת בריחת השמנים ובמינימום חשיפה לאוויר, למניעת כניסת לחות, ולבסוף לארוז אותם כראוי – כך שהארומות שלהם ישמרו לאורך זמן. וכל זאת אחרי בדיקות מעבדה של כל משלוח – העיקר שאליכם יגיע הטוב ביותר.
 
טעם וריח היו הראשונים בישראל שעיבדו, ארזו והפיצו לכל מדפי החנויות ברחבי ישראל. בשקיות, צנצנות, בקבוקים ומטחנות, המון תבליני איכות מאוחסנים כך שהאיכות והטריות של המוצר בצורה מירבית. הם אפילו מעשנים בעצמם את הפפריקה.
 
חדשנות :
 
אם בתחילת הדרך התבלינאים של משפחת פרונט מכרו כ-20 תבלינים, היום עומד ההיצע על מאות סוגי תבלינים ברמות גריסה וטחינה שונות, תערובות מגוונות ובמגוון אריזות. צוות המחקר והפיתוח של החברה עומל ושוקד על מציאת שילובי תבלינים חדשים, שמקבלות השראה מתערובות קלאסיות מהעולם במקביל ליצירת טעמים חדשים ויוצאי דופן. 

לצד תבלינים טהורים כמו פלפל שחור ולבן, כמון, מוסקט טחון ועוד רבים וטובים, נמצאות תערובות משובחות המסייעות בבישול ומוסיפות טעם נהדר למאכלים. מתבלין לשווארמה, גריל עוף ועד תערובת לקציצות ועל האש, תערובות מוכנות שרק צריך להוסיף, והטעמים כבר בפנים. 

אתם כמובן יכולים למצוא את התבלינים של החברה ברשתות השיווק ובחנויות, אבל לא רק שם: תבליני טעם וריח הם מבין המשווקים הבולטים לשוק התעשייתי ועובדים עם חברות גדולות במשק. כלומר כשאתם רואים פפריקה או 'תבלינים' ברשימת המרכיבים שבפסטרמה האהובה עליכם, רוב הסיכויים שהיא עברה קודם דרך הידיים הטובות של אנשי טעם וריח. אוהבים פיצה? ביחד עם הפיצה מגיע גם שקית תבלון (שיש שמזמינים את הפיצה רק בגללו), גם הוא תוצרת תבליני טעם וריח.

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות